Poznaj markę Davosa
Jesteś tutaj:

Poznaj markę Davosa

Davosa separator

Nowoczesność zakorzeniona w tradycji!

Historia Davosa
Historyczne Davosa

Tradycja zegarmistrzowska, z której narodziły się zegarki DAVOSA, sięga aż 1861 roku i związana jest z rodziną Haslerów. W tym roku właśnie Abel Frederic Hasler rozpoczął produkcję krótkich serii zegarków kieszonkowych. Interes rodzinny rozwinął syn Paul, który kilka lat później otworzył Paul HaslerTerminages d’Horlogerie – manufakturę produkującą pod marką Hasler. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, w erze rozkwitu zegarków kwarcowych, firma Haslerów podupadła i zaprzestała produkcji zegarków mechanicznych.

Odrodziła się dopiero w 1987 roku, dzięki pomocy niemieckiego dystrybutora Bohle GmbHZ. W starym zakładzie Haslerów znowu zaczęto produkować zegarki, ale pod nową marką — DAVOSA. W ten sposób 150- letnią tradycję zegarmistrzowską oprawiono w świeżą i nowoczesną formę.

Konstrukcja zegarków Davosa
Tworzenie zegarków Davosa

Od stratosfery po głębiny mórz

Firma tworzy dziś zegarki, które idą z duchem czasu a ich solidności i precyzja wykonania widoczna jest w każdym aspekcie. Zegarki DAVOSA bazują na sprawdzonych i niezawodnych mechanizmach. A ich oryginalne wzornictwo i estetyka przyciąga uwagę coraz większej liczby klientów, ceniących elegancję i funkcjonalność.

Projektanci zegarków DAVOSA są tak pewni wytrzymałości i jakości swoich produktów, że nie boją się poddawać ich testom ekstremalnym. W roku 2014 model Argonautic GMT został wysłany śladem Felixa Baumgartnera w stratosferę. Zegarek po niesamowitym locie na wysokość 35 km i pokonaniu ekstremalnych warunków atmosferycznych wrócił na ziemię w stanie… idealnym.

Wymieniając zalety marki, nie można pominąć jednej, która z perspektywy finalnego klienta może okazać się najistotniejszą. To relacja jakości do ceny, która w przypadku zegarków z tego segmentu, jest atutem dającym szwajcarskiej marce przewagę nad konkurencją.

W 2004 Uhren Magazin przyznał modelowi Pilot Chronograf maksymalną liczbę gwiazdek, a Watchtime.net uznał model Argonautic za najlepszy diver do 1000 EUR w 2014 roku.

Pilot Chronograf z wyróżnieniem
Watchtime.net o Argonautic

Klasyka i sporty ekstremalne

Na rosnącą popularność zegarków DAVOSA wpływ również ma bardzo bogata i zróżnicowana oferta, trafiająca w gusta Klientów. Wielbiciele klasycznych modeli najczęściej sięgają po czasomierze z kolekcji Classic, Titanium Chronograph czy Trialmaster. Panie, dla których zegarki to nie tylko „czasomierze”, ale przede wszystkim luksusowa biżuteria, zapewne docenią kolekcję Ladies Grande Diva. W propozycji Davosy nie brakuje wspomnianych już linii sportowych, które stanową w dużej mierze o istocie marki. Mowa o kolekcjach Argonautic oraz Ternos, przeznaczonych nie tylko dla fanów nurkowania, ale wszystkich aktywnie spędzających czas.

Ambasadorami marki są sportowcy ekstremalni. Nik Linder mistrz świata w swobodnym nurkowaniu pod lodem, posiadacz rekordu świata we wstrzymaniu oddechu pod wodą. Nik szczególnie upodobał sobię linię diverów Argonautic.

Drugim ambasadorem jest austriacki narciarz freestylowy Luca Tribondeau.

Projektanci nowych zegarków dbają o to, by każdy model był w pewnym stopniu niepowtarzalny. W końcu — w zgodzie w filozofią DAVOSA — zegarek powinien być odzwierciedleniem osobowości właściciela.

Szwajcarskie zegarki Davosa

NIESKAZITELNE PIĘKNO. ABSOLUTNA PRECYZJA. OD 1881 ROKU.